A medenceszűrő feladata a medencevízben lévő szennyeződések kiszűrése. Ez az egyik legfontosabb alkotóeleme a medencének. A medence szűrési folyamata akkor optimális, ha a a teljes vízmennyiség 8 óránál rövidebb idő alatt kering át a szűrőn (ez azt jelenti, hogy a rendszer 24 óra alatt 3-szor szűri meg a víztestet).
Ezért a medence hidraulikai rendszerét úgy érdemes megtervezni, hogy ez a működés lehetővé váljon, és egyúttal a felesleges vízhasználat korlátozva legyen. Számos szűrőmodell kapható, a legelterjedtebbek ezek közül a szűrőmembrán és a homokszűrő.
Nézzük meg ezt a két szűrőmodellt közelebbről!
Szűrőmembrán
Hogyan működik?
A szűrőmembránt kifejezetten a Desjoyaux típusú szűrőkhöz tervezték.
A hajók külső motorjai ihlette Desjoyaux kompakt szűrőrendszerét a medenceszerkezetbe építik be vagy a medence falára szerelik fel. Ez a medence lábánál található kompakt rendszer a klasszikus szűrőrendszer minden elemét tartalmazza, beleértve a szűrőmembránt is.
A szűrőmembrán:
- különböző szűrési finomságban kapható
- a legjobb ár-érték arányú szűrőalkatrész
- telepítése könnyű (általában a monoblokk szűrőben a szivattyú előtt helyezkedik el)
Mik a jellemzői?
A szűrők hatékonysága a szűrési finomsággal mérhető, ezért a szűrőmembrán az egyik legkiválóbb szűrőtípus.
A Desjoyaux 30, 15 és 6 mikronos szűrőmembránokat forgalmaz, így a szűrés finomságát az adott időszakhoz, a medence környezetéhez és a fürdés gyakoriságához igazíthatod. A 30 mikronos szűrőmembránt a medence szezonális nyitásakor célszerű használnod, a 15 mikronos változat az átlagos, kiegyensúlyozott medencevízhez, a 6 mikronos szűrő pedig a kevésbé szennyezett beltéri medencékhez a legjobb választás.
A szűrőmembrán ár-érték aránya kimagasló. A termék élettartama 1 és 3 év közötti, így hosszú ideig használhatod.
Karbantartás és használat
A szűrőmembránt nem szükséges karbantartanod. Az egyetlen teendőd a szűrő szezon alatti tisztítása. A szűrőt folyóvízzel vagy mosógéppen tudod kitisztítani, ehhez nagyon kevés vízre lesz csak szükséged. (A medence használatának gyakoriságától és elhelyezésétől függően a tisztítási igény változhat.)
A JD MASTER FILT vagy a JD MAXI FILTER hosszú élettartamú szűrők, amelyek élettartama jóval hosszabb (6-8-szor több). Ha ezeket használod, akkor kevesebbszer szükséges tisztítani őket.
Homokszűrő
Hogyan működik?
A homokszűrő két különböző szemcseméretű homokkal megtöltött tartály (a tartály felső részében durva, az alsó részében finom homok található). A szivattyú a medencevizet a tartály felső részébe vezeti, majd a víz a tartályon áthaladva alul kifolyik, így a homok kiszűri a szennyeződéseket a vízből.
A homok átlagos finomsága 20 és 40 mikron közötti.
Mik a jellemzői?
A homokszűrő egy viszonylagosan nagy rendszer, mivel a működtetéséhez egy terjedelmesebb homoktartály szükséges. Ezért a homokszűrő esetében egy külön helyiséget szükséges építeni. A medencét és a szűrőt földalatti csövekkel kötik össze.
A homokszűrők szűrési finomsága átlagosnak tekinthető. A finomabb szűréshez szükség lehet egy plusz flokkulálószer hozzáadására.
A homokszűrő tisztítása (ún. visszamosás) jelentős mennyiségű vizet emészt fel.
Kezdődhet az építkezés?
Ha még csak szemezel az álommedencéddel, érdemes felvenned velünk a kapcsolatot.
Környezettudatos medencéink újrahasznosított anyagból készülnek és fele annyi elektromos energiát használnak fel, mint egy átlagos medence. Ezt nemcsak a bolygónk, de a pénztárcád is meg fogja köszönni. Ráadásul mindössze 7 nap alatt telepíteni tudjuk a medencédet!
Hívj minket (+36705903766) vagy írj nekünk online; örömmel támogatunk személyre szabott tanácsokkal a vásárlás első lépéseitől kezdve a medencéd karbantartásáig.