A medence téliesítése fontos művelet: felkészítheted vele kültéri medencédet a téli időszakra, és ellenállóvá teheted a téli fagyokkal szemben. Ilyenkor sérülhet akár az egész medencetest, de a gépészeti elemek is károsodhatnak.
Mielőtt kitérünk az 5 leggyakoribb bakira, megválaszolunk pár kérdést, amelyek gyakran felmerülnek a medence téliesítésével kapcsolatban.
A medence téliesítés: a legfontosabb tudnivalók
Mikor kell elkezdeni a medence téliesítését?
Az egyik legkritikusabb pontja a medence téliesítésének a megfelelő időpont kiválasztása.
Ha akkor kezdesz neki, amikor a víz hőmérséklete 12 °C-nál magasabb, akkor algák alakulhatnak ki benne. De a kemény fagyokat sem szabad megvárnod, mert az károsíthatja a berendezéseket.
Ideálisan akkor kell nekikezdeni a téliesítésnek, amikor a víz hőmérséklete 12°C alá csökken, és már nem fluktuál.
Hogyan álljak neki a medence téliesítésének?
Először is, a medence vizét alaposan ki kell takarítani, mert csak a tiszta vizű medence téliesíthető. Ehhez használj hálót és porszívót. Ezután medence falait, legfőképp a vízvonalát is kezelned kell majd klórral, miután a vízszintet csökkentetted, hogy megelőzd a vízkőkiválásokat. Végül a szűrő tisztítása következik.
Hogyan tartsam karban a medencémet télen?
Célszerű figyelemmel kísérned a vizet egész télen, valamint eltávolítanod a növényi törmelékeket és a havat a téli borításról, hogy megelőzd a károkat.
És akkor most nézzük a listánkat:
Az 5 leggyakrabban elkövetett baki a medence téliesítésekor
1. Teljesen kiüríted a medencét
Soha nem szabad teljesen kiüríteni a medencét, ugyanis a víz mennyisége nyomja a medence belső bélését a falához.
Ha teljesen kiüríted a medencédet, a bélés később nem lesz képes visszanyerni eredeti formáját.
2. Elfelejted alkalmazni a téliesítő folyadékot
Amikor a téliesítés előkészítése befejeződött, és a medence tökéletesen megtisztult, valamint a vízparaméterek ellenőrzése és beállítása is megtörtént, nem szabad elfelejtened a téliesítő folyadék alkalmazását. Ez a termék ugyanis segít megakadályozni az algák és baktériumok kialakulását a tél folyamán.
3. Túl későn üzemeled be újra a medencét
Sokan tévesen úgy gondolják, nyugodtan várhatnak vele, hogy újra üzembe helyezzék a medencéjüket. Erre azért is fontos megtalálni a tökéletes időpontot, mert az algásodás közvetlenül összefügg a víz hőmérsékletével.
Amikor a külső hőmérséklet enyhébbé válik, és a medence vize 12°C fölé emelkedik, jobb, ha már neki látsz a medence újraindításának.
4. Rosszul állítod be a vízszintet
A téliesítő biztonsági fedelek (rúdfedél, téliesítő háló vagy átlátszatlan fedő) a medence vizén nyugszanak. Ezek az eszközök rácsokkal vagy lyukakkal vannak ellátva, amelyek lehetővé teszik az esővíz elvezetését.
A medence téliesítése során feltétlenül szükséges, hogy a vízszint a skimmer felső 2/3-ánál legyen, hogy a biztonsági fededelek megfelelően működhessenek.
5. Elfelejted használni az úszó légpárnákat (fagytesteket)
A medence téliesítése során az átlósan felszerelt téliesítő úszók gondoskodnak róla, hogy a fagy által gyakorolt nyomás ne feszítse szét a medence szerkezetét. Ezért ezek kivételesen fontos elemei a téliesítésnek.
Még csak gondolkodsz a medencéd megépítésén?
Ha még csak szemezel az álommedencéddel, érdemes felvenned velünk a kapcsolatot.
Környezettudatos medencéink újrahasznosított anyagból készülnek és fele annyi elektromos energiát használnak fel, mint egy átlagos medence. Ezt nemcsak a bolygónk, de a pénztárcád is meg fogja köszönni.
Ráadásul mindössze 7 nap alatt telepíteni tudjuk a medencédet!
Hívj minket (+36705903766) vagy írj nekünk online; örömmel támogatunk személyre szabott tanácsokkal a vásárlás első lépéseitől kezdve a medencéd karbantartásáig.